Δύσκολο πρόγραμμα… μόνο τα σετ έχουν αξία

Καλημέρα σε όλους και καλό σαββατοκύριακο.  Δύσκολο το σημερινό πρόγραμμα πολλά παιχνίδια που πλέον δεν έχουν πολύ ενδιαφέρον καθώς αρκετές ομάδες είναι αδιάφορες με τα φαβορί να παίζουν πολύ χαμηλά. Για αυτό θα πάμε με τα σετ σήμερα. Πάμε να τα δούμε αναλυτικότερα.

12:00 Κουζμπάς-Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης

Από το μακρινό Κεμέροβο θα ξεκινήσουμε τις αναλύσεις μας και την ματσάρα Κουζμπάς-Ζενίτ στις 12:00. Αρχικά σκέφτηκα το διπλό αλλά μετά είδα την απόδοση στο 1,40 και απογοητεύτηκα. Πολύ πιο πιθανό μοιάζει να πάρουν και οι δύο σετ που πληρώνει σχεδόν το ίδιο (1,42). Τέτοια ματς δύσκολα λήγουν στα 3 σετ. Άλλωστε και η παράδοση δείχνει 8/10 over3,5 σετ. Θα πάρω το over3,5 σετ σε απόδοση 1,42.

17:00 Μίλωνας-ΟΦΗ

Επιστρέφουμε στην δικιά μας volleyleague με έναν αγώνα που μπορεί να κρίνει και τον υποβιβασμό. Προσωπικά τις θεωρώ τις 2 χειρότερες ομάδες του πρωταθλήματος. Είναι πολύ κοντά σε δυναμικότητα ελάχιστα πράγματα τους χωρίζουν. Για αυτό θα κρατήσω το over3,5 σετ καθώς πιστεύω θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Το οver3,5 σετ έχει απόδοση 1,44.

16:00 Φάκελ-Ζενίτ Καζάν

Τόσα χρόνια βλέπω βόλεϊ τόσο κακή Ζενίτ δεν είχα δει ποτέ. 7 ήττες στα 8 τελευταία και συνεχίζει. Την πέρασε και η Φάκελ κατρακυλώντας στην 5η θέση.  Η Φάκελ έχει 7 νίκες στα 8 τελευταία και μοιάζει ιδανική ευκαιρία να κερδίσει την Ζενίτ. Παρόλα αυτά δεν ξέρω κάτι με απωθεί από τον αξιόλογο άσσο κοντά στο 3. Θεωρώ δεδομένο ότι η Φάκελ θα πάρει σετ και θα ποντάρω στο να πάρει και η Ζενίτ Καζάν. Όσο κακή και να είναι ένα σετ πιστεύω θα το πάρει. Θα κρατήσω το over3,5 σετ σε απόδοση 1,42.

17:00 ΑΣΚ Νίζνι-Ντινάμο ΛΟ

Πέντε σερί νίκες η γηπεδούχος. Βγήκε από την τετράδα των πλέϊ άουτ. Εκεί όπου βρίσκεται η σημερινή της αντίπαλος. Με 7-8 αγωνιστικές να απομένουν αυτά τα ματς ίσως δώσουν την σωτηρία στις ομάδες. Ειδικά η Ντινάμο-ΛΟ με τόσο δύσκολο πρόγραμμα στην συνέχεια αυτό είναι το παιχνίδι για να πάρει και να βγει από την επικίνδυνη ζώνη. Η ΑΣΚ θα έλεγα ότι είναι πιο χαλαρή. Παρόλα αυτά θα πάω και πάλι με το over3,5 σετ σε απόδοση 1,45.