Καλύτερη ομάδα η Σουβάλκι

Καλημέρα σε όλους. Χθεσινή αποχή ελέω του αγωνιστικού προγράμματος. Σήμερα έχει κάποια ματς για την Γαλλία και την Πολωνία. Βγαίνουν κάποιες επιλογές αλλά δεν θα ποντάρω τόσο δυνατά γιατί αύριο είναι αρκετά πλούσιο το πρόγραμμα και θα βγουν παραπάνω επιλογές.

Δύο αναμετρήσεις σήμερα στην Γαλλία. Στις 18:00 η Μονπελιέ αντιμετωπίζει την Νις με την λογική να λέει ότι η γηπεδούχος θα κερδίσει. 3-1 το βλέπω αλλά δεν έχει κάτι αξία εκτός του πολύ ρισκαδόρικου ακριβές σκορ σετ 3-1 σε απόδοση 3,20. Από το άλλο ματς βγαίνει επιλογή. Ξεκινάει στις 21:00 με την Ναντ Ρεζέ να υποδέχεται την Παρί. Αμφίρροπη αναμέτρηση μεταξύ ισοδύναμων ομάδων. Δεν ξέρω ποιος θα είναι ο νικητής πιστεύω όμως ότι ο νικητής δεν θα κερδίσει 3-0 ή 0-3. Άλλωστε η Γαλλία δεν είναι πρωτάθλημα με καθαρές νίκες με τα στατιστικά να λένε ότι στα 23 φετινά παιχνίδια που έχουν γίνει συνολικά μόνο τα 6 έληξαν 3-0 ή 0-3. Θα κρατήσω το over184.5  σε απόδοση 1,83.

Πάμε και στην αγαπημένη μας Πολωνία με δύο αναμετρήσεις και αυτή. Αρχικά στις 18:30 η Ράντομ υποδέχεται την Σουβάλκι. Καλύτερη ομάδα θεωρώ τους φιλοξενούμενους παρότι οι γηπεδούχοι δίνονται φαβορί. Περίεργη ομάδα πάντως η Σουβάλκι αφού την πρώτη αγωνιστική παρότι φαβορί έχασε στην έδρα της με 0-3 από την Κατοβίτσε ενώ στους 2 τελευταίους εκτός έδρας αγώνες δινόταν αουτσάϊντερ και κέρδισε 0-3 και τις δύο φορές κάτι που ελπίζω να κάνει και σήμερα. Εγώ κράτησα το ξερό διπλό σε απόδοση 2,50 αλλά για αυτούς που δεν θέλουν τόσο ρίσκο υπάρχει το +1,5 σετ χάντικαπ για την Σουβάλκι δηλαδή να πάρει έστω 2 σετ σε απόδοση 1,83.

Στις 21:30 η αδύναμη Μπένζιν υποδέχεται την Κατοβίτσε. Ξεκάθαρο φαβορί η φιλοξενούμενη σε απόδοση 1,44. Η Κατοβίτσε ξεκίνησε με 2 νίκες απέναντι σε αδύναμους αντιπάλους αλλά στα τελευταία 3 έχει ισάριθμες ήττες αντιμετωπίζοντας βέβαια ομάδες με πολύ ψηλότερες βλέψεις. Από την άλλη πλευρά η Μπένζιν δεν έχει ακόμα γευτεί την χαρά της νίκης με 4 ήττες και μόλις ένα πόντο. Διπλό το βλέπω σε απόδοση 1,44. Ένα ακόμα fun bet θα κρατήσω ακριβές σκορ σετ 1-3 σε απόδοση 3,60.