Λιγότεροι αγώνες… πιο ξεκάθαρες επιλογές

Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή. Χθες τα πήγαμε αρκετά καλά με 2/3 βασικές επιλογές να επιβεβαιώνονται ενώ συνολικά είχαμε 7/10 επιλογές. Ο ΠΑΟΚ μας τα χάλασε στο τελευταίο σετ που κόντεψε να το χάσει από την ΑΕΚ όπως και η Θήρα που στα δύο πρώτα σετ έδωσε ελπίδες στις Αμαζόνες, ενώ το τρίτο ματς ήρθε 3-2 η Μοντπελιέ αντί για 3-1 που θέλαμε. Χαϊδεύουμε το απόλυτο πάμε να το προσπαθήσουμε και σήμερα.

Σήμερα θα ασχοληθώ με 3 αγώνες από 3 διαφορετικές χώρες. Ξεκινάω από Γαλλία όπου στις 18:00 η Ναντ υποδέχεται την Καμπράϊ. Έχει πετάξει λευκή πετσέτα η γηπεδούχος καθώς δεν υποβιβάζεται κανείς και απέχει 14 πόντους από τα πλέϊ οφ με μόλις 8 αγώνες να απομένουν. Δεν έχει ουσιαστικά κάποιο στόχο πλέον σε αντίθεση με την Καμπράϊ που έχει 2 λιγότερα ματς που αν τα νικήσει θα βρεθεί στην 4η θέση από την 7η που είναι τώρα. Στο ματς του πρώτου γύρου κέρδισε εύκολα με 3-0 την Ναντ ας ελπίσουμε να κάνει κάτι παρόμοιο και τώρα. Η απλή νίκη βρίσκεται μεταξύ 1,38-1,44 για τους περισσότερους δεν κάνει άρα πηγαίνουμε στην καθαρή νίκη της Καμπράϊ με -1,5 σετ χάντικαπ σε απόδοση 1,78 και 1,90 αντίστοιχα στις 2 μεγάλες εταιρείες .

Πάμε στην Τουρκία όπου στις 19:00 η Αλτέκμα θα αντιμετωπίσει την Μπούρσα.  Και εδώ αγώνας μεταξύ άμεσα ενδιαφερομένης και αδιάφορης ομάδας. Η Μπούρσα είναι στο -17 από τα πλέϊ οφ και χωρίς υποβιβασμό δεν έχει κανέναν απολύτως στόχο. Σε αντίθεση με την Αλτέκμα που βρίσκεται ίσα ίσα στα πλέϊ οφ ως 8η στο +2 από την 9η Πλέβνε. Στα 4 επόμενα ματς έχει 3 εύκολα ματς που αν τα κερδίσει καθαρά λογικά θα είναι στα πλέϊ οφ. Ο άσσος παίζεται πολύ χαμηλά για αυτό θα κρατήσω το -1,5 σετ χάντικαπ σε απόδοση 1,65.

Πάμε και στην Ιταλία όπου διεξάγεται η τελευταία αγωνιστική σήμερα.  Σήμερα θα ξεδιαλύνουν και οι τελευταίες θέσεις. Το πρωτάθλημα έχει 12 ομάδες με την 12η να μην υποβιβάζεται οι 5 πρώτοι πάνε απευθείας στα προημιτελικά των πλέϊ οφ ενώ το 6-12 θα παίξει μεταξύ του για τις 3 εναπομείναντες θέσεις της 8αδας. Σήμερα αγωνίζεται στις 20:30 η Πιατσέντζα απέναντι στο Μιλάνο που είναι αδιάφορο. Η Πιατσέντζα με καθαρή νίκη προκρίνεται σίγουρα στην 5αδα ίσως και ως 4η.  Κέρδισε και στο πρώτο γύρο το Μιλάνο εκτός έδρας με 1-3 ενώ στα 5 τελευταία ματς έχει 4 νίκες. Η απλή νίκη παίζεται στο 1,55 ενώ το -1,5 σετ χάντικαπ στο 2,10. Κρατήστε ότι θέλετε.