Με τα αουτσάϊντερ στην Ιταλία

Καλημέρα σε όλους. Χθες πήγαμε πολύ καλά καθώς οι Κάννες κέρδισαν με 2-3 την Σομόντ αλλά η Γκντάνσκ κέρδισε με 2-3 και όχι με 1-3 που θέλαμε. Και στο live έγινε δουλίτσα καθώς η Τσιβιτανόβα το γύρισε από 2-0 2-3 .Πάμε όμως στα σημερινά όπου έχει μόνο Ιταλία. Με Ιταλία θα ασχοληθούμε και σήμερα έχουμε επιλογές και από την Α2 κατηγορία.

Στην Α1 δεν βολεύει το πρόγραμμα και κυρίως οι αποδόσεις πάμε να τα αναλύσουμε λίγο τα ματς αν και δεν θα κρατήσουμε κάτι τόσο. Στις 18:00 Περούτζια- Πιατσέντζα. Η Περούτζια έπαιξε την Πέμπτη με την Μόντενα σήμερα παίζει με την Πιατσέντζα  ενώ αύριο ταξιδεύει στην Γαλλία και στην έδρα της Τουρ να παίξει την Τρίτη με την Τσιβιτανόβα και την Πέμπτη με την Τουρ. Το πρόγραμμα όπως καταλαβαίνουμε είναι βαρύ.  Σήμερα θα βρει μια καλή ομάδα απέναντι με 6 νίκες και 5 ήττες που δικαίως βρίσκεται στην 5αδα. Δεν ξέρω αν μπορεί να πάρει την νίκη η Πιατσέντζα αλλά ένα σετ μπορεί να το πάρει. Το +2,5 σετ χάντικαπ για την Πιατσέντζα στο 1,51 αποτελεί επιλογή.

Στις 19:00 Η Βερόνα υποδέχεται την Τρεντίνο. Η Τρεντίνο έπαιξε τρεις συνεχόμενες μέρες απαιτητικά ματς στο Τσάμπιονς Λιγκ (Τρίτη,Τετάρτη,Πέμπτη) και δεν είναι η παλιά Τρεντίνο. Απέναντι της μια Βερόνα που δεν είναι τόσο καλή φέτος παρόλα αυτά βρίσκεται μόλις ένα βαθμό πίσω από την σημερινή της αντίπαλο. Και εδώ θα πάω με το ίδιο σκεπτικό. Δεν ξέρω αν θα κερδίσει το ματς η Βερόνα αλλά ένα σετ από την Τρεντίνο θα το πάρει. Το +2,5 σετ χάντικαπ για την Βερόνα  στο 1,51 μπαίνει στο δελτίο μας.

Στα υπόλοιπα 2 ματς στην Α1 δεν μπορώ να βγάλω άκρη μπορούν να πάνε οπουδήποτε. Αντίθετα θα κρατήσω 2 επιλογές από την Α2 στην Ιταλία. Στις 19:00 η Σιένα θα υποδεχτεί το Μπέργκαμο. Μέτρια ομάδα η Σιένα με 2 ήττες σε 3 ματς. Απέναντι της η φοβερή Μπέργκαμο που έχει 4/4 νίκες φέτος ενώ στα 20 τελευταία έχει 19 νίκες. Το διπλό στο 1,55 φυσικά και είναι στις επιλογές μου.

Λίγο αργότερα στις 20:00 η Ορτάνα δοκιμάζεται στην έδρα της Μπρέσια. Η γηπεδούχος έχει 1 νίκη σε 5 ματς φέτος ενώ η φιλοξενούμενη έχει 6/6 νίκες. Στα μεταξύ τους μάλιστα η Ορτάνα υπερτερεί με 8-2. Το  διπλό θα επιλέξω στο 1,45.