Μπορεί το διπλό η Περούτζια

Καλημέρα σε όλους. Έπειτα από το χθεσινό απόλυτο με 5/5 επιλογές να επιβεβαιώνονται πάμε δυναμικά στο σημερινό πρόγραμμα με φουλ δράση σε Ιταλία και Τουρκία. Στην Πολωνία λόγω της έξαρσης της πανδημίας διεξάγονται ελάχιστα ματς όπως και στην Ρωσία.

Θα ξεκινήσουμε με την Τουρκία που ξεκινάει παραδοσιακά νωρίς τα ματς που θα μας απασχολήσουν είναι δύο. Το πρώτο ξεκινάει στις 17:00 με την Αρκάς να υποδέχεται την Μπελεντίγιε Πλέβνε. Πολύ καλύτερη ομάδα οι γηπεδούχοι με 6 καθαρές νίκες και δύο ήττες από Γαλατασαράι και Φενερμπαχτσέ στις 8 πρώτες αγωνιστικές. Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι έχουν 2 νίκες με αδύναμους αντιπάλους και 3 ήττες στα πρώτα τους παιχνίδια. 3-0 το βλέπω σε απόδοση 1,57.

Ο άλλος αγώνας ξεκινάει στις 19:30 με την Γαλατασαράι να αντιμετωπίζει την Σοργκούν εντός έδρας. Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης των δύο ομάδων με την Γαλατά να φιγουράρει στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος με 6 καθαρές νίκες και μία ήττα στο τάϊ μπρέϊκ. Αντίθετη πορεία διαγράφει η Σοργκούν με μία νίκη στα έξι πρώτα ματς της. Νίκη Γαλατά με 3-0 σκορ σετ σε απόδοση 2,25.

Πηγαίνουμε στην Ιταλία όπου διεξάγεται όλη η αγωνιστική στις 19:00 με 6 αναμετρήσεις. Η ουραγός Λατίνα υποδέχεται την Μόντσα σε έναν αγώνα με ξεκάθαρο φαβορί τους φιλοξενούμενους. Δεν βρίσκω τρόπο να χάσουν οι φιλοξενούμενοι σήμερα από την καταδικασμένη Λατίνα έχοντας μια καλή πορεία στο πρωτάθλημα. Διπλό σε απόδοση 1,40.

Ένα ντέρμπι θα διεξαχθεί στην έδρα της Ραβένα με την τοπική ομάδα να υποδέχεται την Βίμπο Βαλέντια. Ισορροπημένο το σετ εγώ θα έδινα φαβορί την Βίμπο που έχει 3 συνεχόμενες νίκες με ομάδες όπως η Βερόνα και η Μιλάνο. Η γηπεδούχος έχει κερδίσει μόνο την Λατίνα την τελευταία τα τελευταία 5 ματς. Διπλό σε απόδοση 1,83.

Ένα ακόμα ντέρμπι θα διεξαχθεί στο Τρέντο με την Τρεντίνο να υποδέχεται την Περούτζια σε μία πολύ δυνατή αναμέτρηση. Η γηπεδούχος ξεκίνησε με 2 ήττες και 2 νίκες στο πρωτάθλημα και έμεινε πίσω στην κούρσα του τίτλου. Η Περούτζια ξεκίνησε φουριόζα με 5/5 νίκες με 1 μόλις χαμένο σετ δείχνοντας ότι φέτος έχει υψηλές προσδοκίες. Το διπλό σε απόδοση 1,90 είναι value και θα το επιλέξω.