Ξεκάθαρα φαβορί χωρίς ξεκάθαρες επιλογές

Καλημέρα σε όλους. Χθες πήγαμε αρκετά καλά η Ζάξα κέρδισε πανεύκολα με 0-3 την Σκρα και η Μοντπελιέ το ίδιο την Σομόντ με 3-1. Η Φενέρ όμως κατάφερε και έχασε δύο σετ από την Αάλστ ,τουλάχιστον κέρδισε. Σήμερα έχουμε 4 αγώνες για το Champions League  με 4 ακλόνητα φαβορί που δεν βγάζουν καλές επιλογές.

Στον πρώτο όμιλο στις 19:00 η Σκρα θα παίξει με την Άαλστ. Καλύτερη ομάδα η Σκρα αλλά στα χθεσινά ματς ήταν πολύ κατώτερη των περιστάσεων σε αντίθεση με την Άαλστ που έδωσε το 100% και πήρε βαθμό από την Φενέρ. Πιστεύω ότι η Σκρα θα θέλει πολύ το ματς για να βγει δεύτερη έστω και να ελπίζει. Θα κρατήσω το –1,5 σετ για την Σκρα σε απόδοση 1,53 και επειδή πιστεύω ότι θα πάρει έστω ένα σετ η Άαλστ θα κρατήσω και το 1-3 για την Σκρα σε απόδοση 3,10.

Στον βραδινό αγώνα του ομίλου η Ζάξα θα υποδεχτεί την Φενέρ με τυπικά γηπεδούχο την Τουρκική ομάδα στις 21:30. Επειδή είδα και τις δύο ομάδες χθες δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης μεταξύ τους. Η Ζάξα κλάσεις ανώτερη πιστεύω θα καθαρίσει εύκολα το ματς και γενικά τον όμιλο. Χθες με το που βγήκαν οι αποδόσεις η νίκη της Ζάξα έδινε 1,65 και σήμερα δίνει 1,20. Κατάλαβαν το λάθος τους οι εταιρίες. Θα κρατήσω με λίγο ρίσκο το 0-3 σετ για την Ζάξα σε απόδοση 2,55 γιατί η Φενέρ ήταν τραγική χθες.

Για τον δεύτερο όμιλο η Τουρ υποδέχεται την Λούμπε Τσιβιτανόβα στις 21:30. Γελάω με το 1,03 του διπλού. Το δίλημμα είναι αν μπορεί να πάρει σετ η Τουρ. Δύσκολο το βλέπω αλλά δεν θα μπλέξω.

Για τον τρίτο όμιλο το Βερολίνο θα υποδεχτεί την Ζενίτ Καζάν στις 20:30. Χθες το Βερολίνο κέρδισε εύκολα την Λιουμπλιάνα και σήμερα ουσιαστικά παίζει την πρωτιά απέναντι στο μεγάλο φαβορί του ομίλου. Δύσκολα θα κερδίσει την Ζενίτ αλλά ένα σετ πιστεύω το έχει ειδικά από μία μέτρια φέτος Ζενίτ. Σαν βασική επιλογή θα κρατήσω το +2,5 σετ για το Βερολίνο σε απόδοση 1,80. Σαν risky επιλογή θα κρατήσω το 1-3 για την Ζενίτ σε απόδοση 3,10.