Πρόγραμμα και μεταδόσεις του Euro

Λίγο έμεινε για την πρώτη σέντρα του Euro, το οποίο και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από τον ΑΝΤ1. Αν εξαιρέσουμε την 3η αγωνιστική των ομίλων όπου λόγω ίδιας ώρας, κάποια παιχνίδια θα τα μεταδώσει το Μακεδονία TV, όλα τα υπόλοιπα θα τα παρακολουθήσουμε στο ιδιωτικό κανάλι με ένα πλούσιο 10ωρο(!) καθημερινό πρόγραμμα.

 

Η πρεμιέρα είναι προγραμματισμένη για την Παρασκευή 11 Ιουνίου στις 22:00 με τον μεγάλο αγώνα Ιταλία-Τουρκία. Το πρόγραμμα βέβαια θα ξεκινήσει νωρίτερα με την Τελετή Έναρξης. Τα παιχνίδια καθημερινά θα είναισε τρεις δώσεις, 16.00, 19.00 και 22.00. Το ποδοσφαιρικό πρόγραμμα θα ξεκινάει από τις 15.00.

 

Φάση ομίλων

Παρασκευή 11 Ιουνίου
Τουρκία – Ιταλία (22:00, Ρώμη)

Σάββατο 12 Ιουνίου
Ουαλία – Ελβετία (16:00, Μπακού)
Δανία – Φινλανδία (19:00, Κοπεγχάγη)
Βέλγιο – Ρωσία (22:00, Αγία Πετρούπολη)

Κυριακή 13 Ιουνίου
Αγγλία – Κροατία (16:00, Λονδίνο)
Αυστρία – Βόρ. Μακεδονία (19:00, Βουκουρέστι)
Ολλανδία – Ουκρανία (21:00, Αμστερνταμ)

Δευτέρα 14 Ιουνίου
Σκωτία – Τσεχία (16:00, Γλασκώβη)
Πολωνία – Σλοβακία (19:00, Δουβλίνο)
Ισπανία – Σουηδία (22:00, Μπιλμπάο)

Τρίτη 15 Ιουνίου
Ουγγαρία – Πορτογαλία (19:00, Βουδαπέστη)
Γαλλία – Γερμανία (22:00, Μόναχο)

Τετάρτη 16 Ιουνίου
Φινλανδία – Ρωσία (16:00, Αγία Πετρούπολη)
Τουρκία – Ουαλία (19:00, Μπακού)
Ιταλία – Ελβετία (22:00, Ρώμη)

Πέμπτη 17 Ιουνίου
Ουκρανία – Βόρ. Μακεδονία (16:00, Βουκουρέστι)
Δανία – Βέλγιο (19:00, Κοπεγχάγη)
Ολλανδία – Αυστρία (22:00, Αμστερνταμ)

Παρασκευή 18 Ιουνίου
Σουηδία – Σλοβακία (16:00, Δουβλίνο)
Κροατία – Τσεχία (19:00, Γλασκώβη)
Αγγλία – Σκωτία (22:00, Λονδίνο)

Σάββατο 19 Ιουνίου
Ουγγαρία – Γαλλία (16:00, Βουδαπέστη)
Πορτογαλία – Γερμανία (19:00, Μόναχο)
Ισπανία – Πολωνία (22:00, Μπιλμπάο)

Κυριακή 20 Ιουνίου
Ιταλία – Ουαλία (19:00, Ρώμη)
Ελβετία – Τουρκία (22:00, Μπακού)

Δευτέρα 21 Ιουνίου
Βόρ. Μακεδονία – Ολλανδία (19:00, Αμστερνταμ)
Ουκρανία – Αυστρία (19:00, Βουκουρέστι)
Ρωσία – Δανία (22:00, Κοπεγχάγη)
Φινλανδία – Βέλγιο (22:00 Αγία Πετρούπολη)

Τρίτη 22 Ιουνίου 
Τσεχία – Αγγλία (22:00, Λονδίνο)
Κροατία – Σκωτία (22:00, Γλασβώβη)

Τετάρτη 23 Ιουνίου
Σλοβακία – Ισπανία (19:00, Μπιλμπάο)
Σουηδία – Πολωνία (19:00, Δουβλίνο)
Γερμανία – Ουγγαρία (22:00, Μόναχο)
Πορτογαλία – Γαλλία (22:00, Βουδαπέστη)

 

Δείτε αναλύσεις και επιλογές από τους έξι ομίλους:

1ος Όμιλος

2ος Όμιλος

3ος Όμιλος

4ος Όμιλος

5ος Όμιλος

60ς Όμιλος

 

Σχετικές δημοσιεύσεις