Το ραντεβού με τα αστέρια χωράει μόνο μία

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα. Την Κυριακή για ένα σετ χάθηκε το απόλυτο δεν πειράζει συνεχίζουμε το θετικό σερί. Σήμερα έχουμε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής της Volleyleague μεταξύ Ολυμπιακού και Μίλωνα αλλά και αυτή την εβδομάδα έχουμε και αγώνες Τσάμπιονς Λίγκ. Πάμε να τα δούμε αναλυτικότερα.

Στο ματς που θα ξεκινήσει στις 17:00 στο κλειστό του Ρέντη η διαφορά δυναμικότητας είναι αρκετά μεγάλη παρόλο που ο Μίλωνας παίζει καλά. Ο Ολυμπιακός δεν έχει περιθώριο για άλλη γκέλα μετά την ήττα στην Σύρο και θέλει να ανέβει στην Θεσσαλονίκη για το ματς με τον ΠΑΟΚ την Κυριακή με την καλύτερη δυνατή φόρμα. Θα πάω με το under138.5 πόντων καθώς δεν πιστεύω ο Μίλωνας να πάρει και στα 3 σετ από 22 πόντους. Tο Under138.5 πόντων προσφέρεται στο 1,72

Πάμε και στο Τσάμπιονς Λίγκ όπου φέτος οι όμιλοι διεξάγονται πολύ διαφορετικά. Οι πρώτοι γύροι των ομίλων δηλαδή οι 3 πρώτοι αγώνες έγιναν στην έδρα μίας ομάδας εκ των 4 ενώ αντίστοιχα ο δεύτερος γύρος θα διεξαχθεί σε μία άλλη έδρα. Από τους 4 στην επόμενη φάση περνάνε οι 5 πρώτοι και οι 3 καλύτεροι δεύτεροι. Στον όμιλο που θα μας απασχολήσει αυτή την εβδομάδα οι ομάδες είναι η Σκρα.η Ζάξα, η Άαλστ και η Φενέρ. Ο πρώτος γύρος έγινε στην έδρα της Άαλστ ενώ αυτό το τριήμερο θα διεξαχθεί στην έδρα της Σκρα.

19:00 Λίντεμανς Άαλστ-Φενέρ

Στον πρώτο γύρο η Άαλστ δυσκόλεψε αρκετά την Φενέρ χάνοντας με 2-3 σετ. Οι δύο ομάδες έχουν μόνο μαθηματικές ελπίδες να προκριθούν για αυτό θα παίξουν ελεύθερα αυτό το τριήμερο. Για αυτό δεν βρίσκω λόγο να προσφέρεται φαβορί του 1,10 η Φενέρ που είναι πολύ ασταθής και προσηλωμένη στο πρωτάθλημα. Θα κρατήσω το +2,5 σετ χάντικαπ για την Άαλστ σε απόδοση 1,87 καθώς ένα σετ νομίζω θα το πάρει και εύκολα. Σαν βόμβα θα κρατήσω και την νίκη της Άαλστ στο 7,00.

21:30 Σκρα-Ζάξα

Αυτό είναι ντερμπάρα. Η Σκρα θέλει να πάρει εκδίκηση αλλά δεν ξέρω αν μπορεί. Επίσης η Ζάξα με 2 κερδισμένα σετ βγήκε από σήμερα πρώτη. Για αυτό θα κρατήσω το over3,5 σετ σε απόδοση 1,50 καθώς και ένα σετ να χάσει η Ζάξα δεν θα γίνει και τίποτα. Σαν fun bet θα κρατήσω και το 1-3 ακριβές σκορ σετ για την Ζάξα σε απόδοση 3,50.